Noclegi- turystyka przyrodnicza

Autor - Lut 20, 2013 w Podróże, Turystyka | 0 comments

domek-letniskowyTurystyka przyrodnicza to nie survival i o noclegi martwić się nie trzeba (a nawet nie należy). Większość wypraw, nawet jeśli to wycieczki w miejsca niezmienione przez człowieka, korzysta z dobrodziejstwa ogólnodostępnej bazy noclegowej.

W większości przypadków organizatorzy zapewniają noclegi w komfortowych, jedno lub dwuosobowych pokojach. Dwu i trzygwiazdkowy standard jest właściwie normą. Oczywiście w niektórych przypadkach nie jest możliwe zapewnienie takiego poziomu komfortu, ale informacja o tym jest przekazywana klientom. W wielu sytuacjach nawet celowo omija się jakiś pensjonat, żeby zanocować pod gołym niebem- to jednak wycieczki nieco innego typu i nie są aż tak bardzo popularne. Zresztą nawet w takim przypadku nocleg zwykle odbywa się w pobliżu jakiegoś schroniska, gdzie można coś zjeść i skorzystać z łazienki.

W zależności od miejsca docelowego podróży, miejsca noclegowe mogą być organizowane również w gospodarstwach agroturystycznych, motelach, hostelach albo zajazdach. Większość organizatorów jednak dokłada należytej staranności, aby zapewnić turystom komfortowy, ale w miarę możliwości ekonomiczny nocleg.

Turystyka przyrodnicza nie wymaga łóżek wodnych i apartamentów. W pokoju śpi się zwykle jedną, może dwie noce. Dłuższe pobyty w tym samym miejscu są rzadkością, ponieważ jest tu aktywny rodzaju turystyki. Zresztą niezależnie od pogody i tak organizowane są przewidziane programem wycieczki, więc zbytkiem byłoby wynajmowanie apartamentów w pięciogwiazdkowym hotelu, skoro przychodzi się tam tylko na noc.

Organizator troszczy się o zapewnienie miejsc noclegowych w takich miejscach, które dobrze korespondują z tematyką wycieczki. Bardzo często korzystanie z gospodarstw agroturystycznych jest działaniem celowym, ponieważ to też swego rodzaju zbliżenie do przyrody, choć już w jej „cywilizowanym”, ujarzmionym wydaniu. Żeby jednak utrzymać charakter wyprawy, wielu organizatorów decyduje się na takie posunięcie. Poza tym- tak jest po prostu taniej, a i wrażenia zawsze inne. Poniekąd taki wybór miejsc noclegowych jest próbą zdystansowania się od turystyki popularnej, nastawionej jedynie na wylegiwanie się na plaży i kąpiele w ciepłym morzu. Skoro więc odmiana, to na całego.

Tagi: , , ,

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *