Dla kogo turystyka przyrodnicza?

Autor - Sty 18, 2013 w Podróże, Turystyka | 0 comments

kierunekTurystyka kwalifikowana przyciąga zawsze głównie ludzi młodych. To, że takich przyciąga, nie znaczy jeszcze, że jest zarezerwowana wyłącznie dla nich.

Turystyka przyrodnicza, jako bardzo różnorodna, jest tak naprawdę skierowana do wszystkich, czego wyrazem mogą być cenniki biur podróży, które przewidują również odpowiednie zniżki (a czasem zwyżki) za miejsce dla dzieci. Również osoby starsze z powodzeniem mogą brać udział w wyprawach przyrodniczych.

Dziś turystyka kwalifikowana zalicza się do segmentu lifestyle, a więc produktów, które kosztują ze względu na prestiż, a nie tylko realną wartość rynkową. Jednak ceny, jakie niektóre biura proponują za swoje usługi, wcale nie są wygórowane, jeśli porównać je z cennikami zwykłych biur podróży- koszt rzędy 2000 złotych za osobę dotyczy praktycznie wszystkich rodzajów turystyki i wcale nie jest zastraszająco wysoki.

Turystyka przyrodnicza jest wybierana przez ludzi młodych przede wszystkim z jednego powodu: oni najczęściej korzystają z internetu jako źródła informacji, a właśnie w sieci biura podróży organizujące takie wyprawy szukają swoich klientów, ponieważ w starciu na billboardy nie mają szans z dużymi sieciami agentów biur podróży.

Oczywiście nie każda wyprawa nada się dla każdej grupy docelowej- osoby starcze, mające pewne problemy ze zdrowiem, nie powinny wybierać się na wyprawę na wilgotny i gorący Madagaskar, natomiast klimat Irlandii albo Hiszpanii jest już sprzyjający (jeśli oczywiście wybrać odpowiednią porę na wycieczkę). Nie każdemu też musi odpowiadać na przykład wyprawa do Kanady, ale to już głównie ze względu na koszt. Nie ma problemu, w ofertach biur turystyki przyrodniczej są też propozycje wyjazdów na Białoruś, na Węgry albo nie Austrii. Wszędzie tam znajduje się wiele miejsc doskonałych do uprawiania aktywnych form turystyki, w tym między innymi turystyki przyrodniczej. A że zmiany klimatu mniejsze kultura trochę bardziej zbliżona, te propozycje znajdują uznanie także wśród osób, które turystyką przyrodniczą zainteresowały się wyłącznie z nudów, bo mają już dość prażenia się na tunezyjskich plażach. Jeśli więc dobrze przyjrzeć się dostępnym ofertom, każdy może znaleźć wyprawę idealną dla siebie, i to w nawet przyzwoitej cenie.

Tagi: , ,

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *